Дітям

Як уберегти підлітка від негативного впливу друзів

Під час виховання дитини у батьків виникають різні складнощі. Але справжні проблеми починаються при досягненні підліткового віку.

Крім змін у характері і не найбільш розсудливих вчинків, хлопець або дівчина можуть отримувати негативний вплив з боку своїх однолітків.

  • Це може бути небезпечним, адже подібні історії втягують у вчинення величезної кількості помилок, починаючи від ранньої вагітності і закінчуючи кримінальним покаранням.

Навіть менш істотні наслідки можуть завдати багато шкоди. Природно завдання батьків полягає в тому, щоб захистити своїх дітей від подібного.

Виховання самовпевненості та заможності

На підлітка складно вплинути негативно, якщо він вже знає, чого хоче досягти у своєму житті. Це плоди наполегливої роботи мами і тата.

  • Потрібно з самого раннього віку допомагати малюкові, ставати самостійною та відповідальною у своїх вчинках.
  • Допомагати йому, вчитися будувати плани на майбутнє і не лінуватися докладати максимум зусиль для їх досягнення.

Якщо підліток вибрав свій шлях, існує менше шансів, що його впутают в якусь авантюру або подговорят почати вживати алкоголь чи наркотики.

Жахливі наслідки

Ми часто тільки забороняємо щось робити, але мало приділяємо часу для пояснення, чому так потрібно поступати. Це добре показано на прикладі куріння і вживання алкоголю.

Підлітки прагнуть дістатися до забороненого плоду, але в такому віці вони не усвідомлюють реальних наслідків.

Їх потрібно показати.

  • Не варто боятися зламати тим самим психіку. Вони достатньо дорослі, щоб бачити самі жахливі кадри завзятого курця, цього алкоголіка або наркомана зі стажем.

Відповідальність

Підлітки прагнуть здаватися дорослими, будучи впевненими в здатності все робити самостійно. Потрібно показати їм другу сторону такого життя, а саме можливі наслідки від скоєних помилок.

  • Прогуляв урок, сам вирішуй, як виправити ситуацію.
  • Вліз у проблеми, спробуй тепер їх виріши без допомоги з боку.

Природно, цей процес потрібно контролювати, а не повністю ігнорувати.

Якщо потрібна реальна допомога батьків, то її потрібно дати. Це теж буде хорошим уроком.

Якщо вплив вже є

Варто попередити, що заборонами, стеженням і покараннями проблему не вирішити. Потрібно пробувати розмовляти з підлітком на одній мові. Це складно, але іншого шляху немає.

Багато залежить від серйозності проблеми. У будь-якому разі поступово розбираючись у ситуації, будуть перебувати виходи з неї.