Фітнес

Як жити після 50 з задоволенням: цікавитися собою і знаходити нові змісти в житті

Добрий день, дорогі читачі! Пам’ятаєте, як просто жилося в 30 років? Вся життя здавалася попереду, і навіть перша, випадково виявлена мімічна зморшка, не затьмарювала передчуття довгого і щасливого життя.

У 50 років все стає складніше. Чомусь не приводять у захват ті ж радості, що в 30. Гормональний коктейль в крові вже не той, тому і напади невдоволення життям трапляються все фчастіше. Прийшла пора навчити своє тіло і розум жити по-новому.

1. Забути фразу “в моєму віці”

Для початку давайте забудемо, що написано в паспорті про вік. Це всього лише цифри, і вони нічого не значать. Згадати про віці можна на прийомі у лікаря, щоб його здивувати.

Психологи хором радять забути про дату свого народження. Немає віку – немає напруги і жалю з приводу йдуть років. Нехай ваш день народження буде для вас маленьким сюрпризом кожен рік, коли про нього згадають ваші близькі та друзі. А в інші 364 дні можна жити, як ніби віку не існує.

2. Прийняти факт, що жити доведеться довше, ніж попереднім поколінням

Ми – перше покоління на пострадянському просторі, у якого буде 20, а то і більше додаткових років активного життя. Якщо ви про це ще не замислювалися, згадайте своїх батьків або старших братів і сестер в цьому ж віці. У них після 50 наступав вік дожиття, а сучасні 50-річні сміються над цифрами свого віку.

У сучасних людей 50+ біологічний вік не збігається з паспортним. За показниками здоров’я, способу життя і власним відчуттям багато людей старше 50 відчувають себе на 10-15 років молодше. Медичні дослідження це підтверджують.

Так що тепер нема чого орієнтуватися на звичні вікові етапи в житті, які дісталися нам від попередніх поколінь. Вони помітно зрушили вперед. 30 років тому жінка виходила на пенсію в 55 і відчувала себе повною руїною. Зараз в цьому віці ми відчуваємо себе, як сорокарічні, так і до пенсії ще далеко.

Але всі ці переваги будуть за умови достатньо динамічного та здорового способу життя. Якщо сидіти сиднем на дивані в обнімку з пивом і чіпсами, підсумок до 55 може бути іншим. Стандарти вікового сприйняття і вікові норми життя змінюються тільки у тому випадку, якщо людина сама цього захоче і зробить певні кроки для збереження здоров’я і довголіття.

3. Включити внутрішню дівчисько

Ми виховані в манірною строгості і мало висловлюємо свої почуття. Про похмурих росіян чув весь світ. Наша національна риса – неусміхненість, і вона не робить нас щасливішими.

Нам знову доведеться вчитися голосно сміятися і жартувати, як в юності. Вести себе більш вільно і розслаблено, випустити внутрішню реготуху на свободу. Знову навчитися рухатися, як у ті часи, коли тіло було гнучким. Перестати волочити ноги і горбиться. Привчити м’язи тримати тіло простими вправами, особа – посміхатися, а не хмуритися і бурчати.

4. Перестати чекати старість

Старість настає, коли жити стає нудно і немає необхідної енергії, щоб наповнити її новими відчуттями. Якщо енергії багато, то старість відсувається на невизначений термін.

Підняти рівень енергії можна різними способами, і кожен з нас обирає свій. Найкращий і найбільш помітний спосіб наповнити тіло необхідною енергією – це фізичні вправи.

Навчити тіло жити за законами молодості можна методично і послідовно. Звичайно, воно буде чинити опір, людина схильна закостеневать не тільки в тілі, але і в думках. Долати опір неминуче доведеться, іноді насильно, а іноді обманом.

За рахунок нових для тіла рухів утворюються нові нейронні зв’язки в мозку. Через півроку регулярних зусиль можна буде побачити в дзеркалі і відчути в тілі перші результати.

5. Знаходити нові задоволення

Запитайте себе або своїх подруг старше 50, збираються отримувати задоволення від життя і бути щасливими життя? “Так” відповідять одиниці, хтось почне скаржитися на здоров’я, хтось на низьку зарплату чи пенсію. Велика частина жінок в принципі не допускають думки, що задоволення в житті є не тільки в молодості.

А адже попереду ще майже стільки ж, скільки позаду. Якщо немає можливості отримувати задоволення старими способами, значить, можна навчитися новим і знайти нові джерела для радості.

Для того, щоб піти погуляти в парк, покликати друзів на чай, навчитися робити “берізку” на килимі, не потрібно багато грошей. Якщо здоров’я і фінанси не дозволяють повноцінний фітнес, можна знайти найближчу групу скандинавської ходьби і там же нових подруг.

З’їсти торт в одну особу та отримати нові проблеми зі здоров’ям – задоволення так собі. Все-таки нові задоволення повинні бути безпечними для здоров’я. Хоча, все відносно, і хто-то починає підніматися в гори або кататися на сноуборді саме після 50 років.

6. Одягатися в сучасному стилі

В нашому поколінні досі живі заборони для дорослих на занадто модний одяг, занадто короткі спідниці, занадто відверті образи.

Але також все більше жінок 50+ вибирають для себе сучасний стиль, без вікових обмежень. В одязі немає поділу на молодіжну моду і вікову, є тільки вміння і невміння одягатися. Дозволити собі нову стильну пару взуття на сезонної розпродажі можна навіть при зарплаті 15 тис., якщо не витрачати гроші на непотрібні солодощі і дорогі ковбаси.

Зате можна витратити трохи звільнився від турбот про дітей часу на навчання стилю і вибратися з звичної одягу “за віком”.

7. Згадувати про себе

Нас з дитинства вчили думати про інших. Мало кому батьки казали, що потрібно думати про себе, хоча б іноді. У часи нашої молодості турботу про себе називали егоїзмом і зневажали.

Жінки 50+ завжди про когось дбали: спочатку про дітей, а потім про онуків і старих батьків. Така жертовна модель поведінки жінки в радянському і пострадянському суспільстві була звичною, вона заохочувалася в літературі і кіно.

В останнє десятиліття ця модель, незважаючи на зусилля зберігачів патріархальних “цінностей”, працює все менше. І все більше жінок вибирають себе, свій вільний час і свої інтереси.

Підтримання порядку в домі, приготування їжі, турботу про батьків можна і потрібно розділити навпіл з партнером, з дітьми, які живуть разом. І обов’язково знаходити час для своїх захоплень і радощів. Уміння витрачати вільний час на себе дає те саме якість життя, якого так не вистачає у віці 50+.