Фітнес

Чи можна розвинути прес присіданнями і становою тягою?

Більшості з нас лінь тренувати прес. Це нормально. Більшість з нас вважає його атрибутом “пляжника”, або просто не потрібної мішурою. Не для мужиків, в загальному. Але при цьому є чітке розуміння того, як він важливий для уникнення травм і для стабілізації тіла під час виконання інших вправ. І виникає питання. Можна натренувати присіданнями і становими тягами?

Пряма м’яз живота Взято з https://womanadvice.ru/

В якійсь мірі можна, але дослідження говорять нам, що ця ступінь буде незначна. Активація прямого м’яза живота в присіданнях і тягах була дуже незначна. Хоча деякі з м’язів кора були дуже активні. Але прес – це лише одна з м’язів кора, і його активність залишала бажати кращого. Джерела:

Активація преса в присіданнях.

Активація до того незначна, що я б сказав що натренувати прес становою тягою і приседом не можна. Однак, є варіант підтримання його у відносній формі завдяки частому виконання приседов або станової тяги.

Як ми знаємо, для підтримки форми (сили, обсягу м’язів) потрібно набагато менше обсягу тренувань, ніж для їх розвитку. Грубий приклад: якщо для досягнення біцепса обхватом в 41 см вам потрібно було робити 15 підходів в тиждень протягом довгого часу, то для підтримки цього обсягу буде достатньо 4 аналогічних підходу в тиждень. Джерела:

З цього ми можемо припустити, що витративши півроку-рік на часті тренування преса, ми потім зможемо підтримувати його форму, роблячи на нього мінімальний обсяг. У тому числі присіданнями і становими тягами. По собі я це помічаю. Навіть якщо я не тренував прес близько року, але присідав і тягнув, мені достатньо додати 3-6 підходів на прес тиждень, і через місяць мій прес буде у формі.

Спасибі що дочитали, буду радий вашим пальця вгору і підписку!

Для консультацій, складання тренувального плану і харчування, звертайтеся

Читайте також: