Психологія людини

Як звільнитися з полону перфекціонізму: подолання вигоряння і шлях до щасливого життя

Перфекціоністи – неймовірно цілеспрямовані люди. Вони можуть бути суперпрофесіоналами і прекрасні в тому, що роблять, бо непохитні у своєму прагненні до досконалості. Однак така рішучість іноді призводить до неспокою і виснаження, коли перфекціоніст віддає собі звіт в тому, що не може досягти ідеалу, адже його просто не існує.

Життя і все навколо не є ідеальним. Але тільки не в його думках. Перфекціоніст може бути щасливий, коли все навколо дозволяє йому бути “ідеальним”. Проблеми починаються, коли йому не вдається тримати необхідний рівень.

Перфекціоністи мають неймовірно чутливу систему розпізнавання помилок. Відсутні 10% до ідеалу для перфекціоніста є визначальними і не дозволяють радіти залишилися 90%.

В результаті моменти, коли перфекціоніст радісний і задоволений, дуже короткострокові. В основному життя його складається з гонки до досконалості і невдоволення тим, що все не ідеально.

А хоче він бути щасливим і отримувати задоволення від життя! Але в полоні перфекціонізму йому ніколи не досягти комфортного життя. Інші люди кажуть йому: “Зупинися, розслабся, відпочинь! ” Але все це не про нього. Перфекціоністу складно відчувати задоволення від своєї роботи і від себе. Завжди є щось, що можна було б зробити краще. Досягаючи нового рівня, він не може радіти успіху, а просто вище піднімає планку своїх вимог. Тримати такі високі стандарти весь час неможливо, але досконалості намагається і тому працює на знос і вичерпує весь свій ресурс. Якщо ж ви все-таки хочете навчитися насолоджуватися життям, бути щасливим і задоволеним, вам потрібно провести роботу над своїм мисленням і установками.

Як вигоряє перфекціоніст

  • Тяжко працює, щоб досягти досконалості.
  • Боїться, що він недостатньо хороший в тому, що робить, і тому працює ще більше.
  • Вибивається з сил, виснажує себе.
  • У ньому наростає страх, що він не досягне ідеалу.
  • Продовжує дотягуватися до своїх високих стандартів з останніх сил, тому що не може погодитися з чимось середнім.
  • Настає вигоряння.