Садівникам

Як я обрізаю свої абрикоси восени. Не ігноруйте важливий захід і чітко дотримуйтесь правил — про них і розповідаю

Абрикос – це дерево, для якого характерний стрімкий ріст і розвиток крони. Важливо прибирати щорічний приріст прямо з року посадки рослини. Однією обрізки сезон може бути мало. Якщо видно, що дерево дуже швидко розростається, то можна провести обрізку і навесні, і восени.

При відсутності обрізки дерево може дати дуже багато плодів і загинути від виснаження. Необхідне правильне співвідношення листяних і плодових гілок.

Основні рекомендації від досвідчених садівників

Обрізати гілки фахівці радять у вересні або жовтні. Важливо, щоб сповільнилося сокорух. Для цієї роботи необхідно наявність гострого ножа, секатора, садового вару і зручною драбини. Важливо не допускати травматизації рослини і виконувати процедуру за один день.

Саджанець треба в перший рік вкоротити у стовбурі приблизно на 15 сантиметрів. Так будуть простимульовані бічні гілки. Можна вкоротити стовбур восени наступного року. В іншому випадку гілки будуть слабкими, а отримання перших врожаїв відкладеться.

Як саме робити обрізку

В першу чергу не слід допускати пошкодження нирок. Обрізання гілля виконують під кутом 45 градусів до найближчої верхній нирці. Не можна шматувати деревину.

На другий рік життя рослини повинні сформуватися кілька бічних гілок. Їх слід трохи вкоротити, приблизно на 13 сантиметрів. Так прискориться розгалуження. Не можна відкладати процедуру до настання холоду. Важливо, щоб рослина змогла сформувати нирки. Абрикос можна тотально обрізати перед заморозками. Тоді у нього просто не буде сил пережити зимовий період.

Якщо гілок сформовано більше, частково вони обрізаються «на кільце». Потрібно видаляти тонкі гілочки, які ростуть під гострим кутом або поряд з великими гілками. Крона повинна формуватися в один ярус.

На третьому році життя абрикоса скелетна гілка дасть багато приростів. Крона буде кулястої. Осіння процедура стане займати більше часу. У цей час потрібно при обрізці на кожній скелетної гілки залишати за кілька сильних відростків. Вони повинні бути вкорочені приблизно на 20 сантиметрів.

Абрикосу легше піддаватися регулярним обрезкам, ніж однієї тотальної процедурою. Тут важлива регулярність. Верх крони повинен бути доступний з драбини або драбини.

Крона дорослого дерева повинна без праці проглядатися. Людині треба вільно діставати до будь-якої гілки.

Що робити зі старим деревом

Тривалість життя плодових гілок абрикоса до 3 років. Після цього строку їх необхідно видаляти. У випадку зі старим рослиною потрібно спиляти всі або майже всі гілки, на яких навесні є бутони. Необхідно позбутися від хворих та сухих гілок, які ростуть усередину крони і вражені лишайником.

Потрібно залишити два яруси сильних гілок і прищипнути кінці. Далі слід обробити рани садовим варом і підгодувати дерево мінеральними добривами для мінімізації стресу.

Плоди абрикоса мають з’явитися приблизно через два роки, якщо обрізка виконується дбайливо і у відповідності з рекомендаціями. За цей період потрібно виконувати формуючу та санітарну обрізку.