Фітнес та спорт

Як швидко підтягнути фігуру до нового року: планка в динаміці для ефективного тренування

Терпіти не можу звичайну планку, але ця мені дуже сподобалася, але чомусь про неї дуже мало інформації. І якщо пощастить, то побачиш у який-небудь фітнес тренуванні, але рідко. Так, вона непроста, мало того фізично витратна, але як кажуть “без труда – нема плода і рибку зі ставка”. Тому доведеться попрацювати. І краще цієї вправи я поки не знайшла, як би не любила просту планку, адже новий рік вже скоро, а ми хочемо дуже швидко привести фігуру в порядок, прибрати живіт, зробити прес і талію, щоб добре виглядати. Тому, давайте швидше поговоримо про цю вправу.

Не буду брехати – це вправа не найпростіше, що ви могли робити і бачити: кому-то буде простіше, комусь складніше, так як всі ми індивідуальні. Я, коли з ним зіткнулася вперше не змогла витратити і 10 секунд, але з практикою вже витримую багато більше, тому не турбуйтеся, якщо у вас не вийде відразу. Але воно коштує того, щоб витратити хоча б 1-2 хвилини в день і через місяць побачити прогрес (я побачила вже через тиждень – два за умови щоденності і повтору вправи по 2 рази в день), а якщо ви і за трапезою своєї стежте, то звичайно завжди швидше побачиш користь. Зверніть увагу, що перед цією вправою варто зробити невелику зарядку, щоб підготувати себе до навантаження.

І хоч вважається, що планка переважно впливає на всю фігуру, тут переважно зіграє свою роль прес і руки, якщо ваша мета досить швидко підтягти живіт, побачити як з’являється прес і талія стає тоншим, то це якраз сюди. Плюс, я помітила, що стало простіше тримати поставу, так як у мене з цим проблема була завжди. Ну і руки трохи підтягнути можна. Природно, що при динамічній планці поліпшується робота травлення. Якщо говорити про бадьорості – ось це навряд чи, але почуття гордості за себе буде, коли в дзеркалі побачиш перші результати. Головне – це не перенапружуватися і робити стільки, скільки можеш саме ти сам. Не потрібно гнатися за кимось, тільки за собою.

Про недоліки вправи скажу: не варто його практикувати, якщо є проблеми зі спиною (я пробувала в такі моменти і це точно не варіант), а також без настрою, так як практика тільки буде пригнічувати. При наявності проблем і необхідності поговорити з фахівцем – це зробити потрібно. Не забувайте, будь ласка

Як робити вправу

Для практики спочатку варто знайти собі місце, щоб лікті не в що не пручалися і вам було комфортно робити вправу.

  • Для початку встаємо в просту планку на витягнутих руках (прямих), ноги на ширині плечей для рівноваги
  • Робимо видих і на вдиху згинаємо руку і спираємося про стать, робимо теж саме з іншого боку
  • На видиху піднімаємося назад – спочатку права, а потім ліва рука (ну або навпаки, якщо вам незручно так)
  • Повторюємо

Починати можна з 5-10 секунд, так як і правда не дуже просто і поступово збільшувати час до 1 хвилини. І пам’ятайте, що не треба себе змушувати, якщо не хочеться робити вправу довше. Я роблю практику вже рік, з перервами звичайно, але періодично відновлювати тренування варто.