Психологія людини

Як підвищити самооцінку вашої дочки: практичні поради для підтримки та впевненості

Всі ми любимо наших чудових дітей! Але чи знаєте ви, що саме дівчатка особливо сильно схильні до ризику мати низьку самооцінку? Дослідження показують, що дівчатка набагато частіше завдають собі шкоди під час стресу або депресії, коли у них низька самооцінка.

Розповім вам про декілька способів, які допоможуть підвищити впевненість і самооцінку вашої дочки.

Розвивайте нові навички

Допоможіть їй розвинути новий навик або підвищити майстерність того, чим вона займається. Впевненість людини зашкалює, коли він розуміє, що йому вдалося освоїти і придбати новий навик. Чим більше ваша дочка вдосконалюється, тим краще вона себе почуває! Дізнайтеся, що подобається вашій дочці і допоможіть їй досягти успіху в цьому, тоді вона відчує себе унікальною.

Дозвольте їй створити свій власний стиль

Дозвольте вашій дочці мати свій унікальний стиль: волосся, одяг, манікюр. Все це може стати для неї основою нормальної самооцінки і впевненості. Звичайно, іноді дуже складно зрозуміти всю цю підліткову моду, а пошук ідентичності через зовнішність може створити позитивні переваги для впевненості в собі. Пам’ятайте, що волосся відросте, а стиль точно зміниться!

Виразіть свою любов до неї

Розкажіть їй, що ви її любите просто так, ні за що. Ви будете любити її незалежно від її вибору або рівня успіху.

Будьте яскравим прикладом

Ви можете не усвідомлювати цього, але ваша дочка завжди стежить за вашим прикладом. Якщо вона бачить, що її мати негативно оцінює себе, то через якийсь час вона буде ставитися до себе. Підштовхніть свого чоловіка/дружину стежити за своїми словами, тому що їх слова можуть вплинути на впевненість вашої дочки.

Хваліть зусилля, а не тільки успіхи

Успіх можливий не завжди. Знайдіть час,щоб визнати зусилля вашої дочки. Не критикуйте і не ставте їй низку безглуздих запитань, коли ви розумієте, що ваша дитина зробила все можливе.

Вчіть самоствердження

Здатність спрямовувати і впливати на своє власне життя є основою самоствердження. Коли ви навчите свою дочку бути наполегливою, вона буде менш схильна до впливу людей навколо неї. Навчіть її ділитися своєю думкою, визначати і доносити свої цінності.

Ви граєте важливу роль у зміцненні впевненості і самооцінки вашої дочки, тому поставтеся серйозно до цієї відповідальності. Бережіть себе і свою сім’ю!