Психологія людини

Як дозволити собі бути щасливим: шлях до радості та насолоди життям, подолання внутрішніх бар’єрів та негативних установок

Є люди, які абсолютно не можуть розслаблятися і отримувати задоволення від життя. У них на все є якісь заборони, вони ніби всім винні і відчувають довлеющую неймовірну відповідальність на себе за весь світ. Такі люди забороняють собі радіти, веселитися і насолоджуватися життям.

Часом у людей сформовано чітке переконання: «Моє щастя не залежить від мене». Вважається, що радість і насолоду життям залежать від якихось інших людей і обставин навколо. Але найбільший вплив на людину має його мислення, і кожен може сам вирішувати, як йому жити і ставитися до життя: сумувати йому сьогодні чи веселитися, страждати або радіти.

Забороняючи собі відчувати позитивні емоції, ви йдете на поводу у своїх негативних і неправильних установок.

Звідки вони з’являються

  • З дитинства: мислення ваших батьків передалося вам у спадок.
  • З соціуму: середа, в якій ви виросли, не вітала насолоду життям.
  • З травматичного досвіду: людина боїться радіти, щоб потім не було ще болючіше.

Що ж робити

  1. Необхідно знайти корінь цієї проблеми. Задайте собі питання і відповідайте на них чесно: «Чому я не дозволяю собі радіти? Чому я постійно комусь щось винен? »
  2. Зрозумійте і прийміть той факт, що ваш емоційний стан знаходиться в зоні вашої відповідальності. Ніхто не прийде до вас якось з роздільною здатністю бути щасливим.
  3. Дозвольте собі бути щасливим і почніть отримувати задоволення від життя! Введіть свою промову такі фрази як «я маю право/я дозволяю собі».

Людині може здаватися, що це обставини заважають йому бути щасливим, що його власне щастя ніяк від нього не залежить. Але саме людина визначає своє ставлення до життя і настрій, тому що він – господар свого життя.