Виховання дітей

Типові особливості поведінки дитини, якій не вистачає уваги: як вчасно розпізнати ознаки та виправити ситуацію

Існує маса суперечок з приводу виховання дітей. Кожен пропонує свої методики і способи, але насправді варто більше довіряти фахівцям. Часто в цій сфері обговорюється тема «уваги». Яка кількість його потрібно приділяти. Природно занадто багато теж може нашкодити, плюс, у більшості людей немає такої можливості у зв’язку з зайнятістю. Але варто розуміти, що брак уваги може спричинити за собою куди більш серйозні проблеми. Таке відбувається у зв’язку з байдужістю дорослих до своїх дітей або банальної нестачі часу. Іноді батьки роблять це несвідомо, і їм важливо вчасно помітити свої помилки, а зробити це можна, базуючись на ознаках поведінки малюка.

Різновиди ознак

Їх може бути кілька, але не факт що всі вони будуть ставитися до дефіциту уваги. Вони мають свої нюанси, але якщо придивитися, то все стає зрозуміло. Дитина з самого раннього віку вимагає до себе великої уваги, тепла і любові. При відсутності цього він починає реагувати певним чином.

Варто розуміти, що психологія малюка ще не повністю сформована, і він може не знати, як діяти правильно, як пояснити своє невдоволення. Тому його реакція може бути досить непередбачувана.

Найчастіше це проявляється у вигляді агресії і примх. Можуть бути крики, навмисне пустощі або псування майна, непослух, відмова виконувати батьківські прохання. Йому потрібно, щоб мама чи тато хоч якось звернули на нього увагу. Також невдоволення може проявлятися у вигляді спроби досягнення максимально позитивних результатів, наприклад, у школі. А при отриманні не самої кращої оцінки дитина занадто сильно засмучується. Ще це проявляється в боязні залишатися одному. І остання ознака, це уявні хвороби. Можуть бути скарги на головні болі, втрату сил або щось інше. При цьому реальної хвороби не буде, так малюк бажає, щоб його пожаліли.

Як виправити ситуацію

Робиться це дуже легко. Просто починайте приділяти увагу своїй дитині щодня. Природно, не обов’язково сидіти з ним цілими днями, фахівці стверджують, що буде достатньо однієї години. Але при цьому дорослі повинні бути повністю залучені в процес, а не постійно відволікатися на побутові справи або спробу посидіти в своєму смартфоні. Через короткий час ви самі помітите, що ситуація змінилася на краще і все налагодилося.