Планети

Сузір’я золота риба і цікаві об’єкти, що входять в дану область

В південній півкулі неба розташовується сузір’я Золота Риба. Оскільки охоплює 179 квадратних градусів, стоїть на 72 місці серед всіх ділянок.
Власне кажучи, з’явилося сузір’я в 16 столітті завдяки Петеру Планциусу. Правда, часто його називали і згадували під назвою Меч-Риба. Зараз офіційне ім’я Золота Риба, яке Планциус спочатку йому присвоїв.

Зірки, що утворюють сузір’я Золота Риба

Із-за невеликої площі в області налічується всього 32 зірки, які видно неозброєним оком.
Найяскравіша тут, як прийнято, Альфа з видимою величиною 3,3. Це подвійна система, у якій головний елемент відрізняється підвищеним вмістом кремнію.
На другому місці по яскравості варто Бета, що представляє змінну типу цефєїди. Має світність з коливаннями від 3,45 до 4,05.
Третя позиція по яскравості належить Гамі. Цікаво, що вона є прототипом цілого класу пульсуючих змінних зірок. Для них властиво зміна яскравості менше однієї десятої величини, які виникають в результаті коливань хвиль гравітації нерадиального характеру.

Дельта – білий карлик класу А7V з візуальним показником 4,34. Аналогічно їй, Дзета відноситься до карликів, але жовто-білого кольору, головної послідовності і светимостью 4,68.
R Золотої Риби – мінлива гігантська зірка типу Світу. Її яскравість 4,8-6,6.
А ось S Золотої Риби являє собою гипергигант. Також є прототипом класу найяскравіших пульсуючих гипергигантов.
Не так давно виявили віддаляється з зірку HE 0437-5439. Це масивне світило головної послідовності з видимою величиною 16,3. До того ж, володіє високою швидкістю руху. Власне, тому наша галактика не може її утримувати своєю гравітацією.
Більше того, є кратна система АВ Золотої Риби, яка виступає прототипом для цілої групи рухомих зірок. Подібні групи утворюють світила з подібним віком, властивостями, швидкістю і напрямом руху.

Які об’єкти містить сузір’я Золота Риба

Насправді, сузір’я Золота Риба дуже цікаве. Оскільки в ньому знаходиться південний полюс екліптики.

Велика Магелланова Хмара

Головне, що воно лежить в області Золотої Риби. Нагадаємо, що це нерегулярна карликова галактика, яка частково лежить у сузір’ї . У той же час, є супутником нашого з видимою величиною 0,9. За оцінкою вчених, до складу Великого Магелланового Хмари входять близько 700 відкритих і 60 кульових зоряних скупчень, а також 400 туманностей, величезна кількість надгігантів і гігантів. А з-за високого вмісту пилу і газу в межах спостерігається активне звездообразование. В результаті в Місцевій групі галактик стоїть на четвертому місці за охопленням простору, небесних тіл і народженню світил.

Туманність Тарантул

Варто відзначити, що цей унікальний об’єкт розташовується в Хмарі. Спочатку, її приймали за зірку. Однак дослідження Лакайля показали, що це небесний об’єкт, що складається із зірок і їх скупчень. Оскільки область містить велику кількість іонізованого водню, в ній спостерігається активне утворення зірок. Таким чином, формуються гігантські світила, що виробляють потужне випромінювання. Воно, у свою чергу, видуває величезні бульбашки з пилу і газу.
В самому центрі Тарантула на рубежі трьох подібних бульбашок лежить невелике, але яскраво світиться скупчення R136.
До того ж, в туманності зафіксували спалахи наднових. Що тільки підвищило до неї увагу. Наприклад, SN 1987А або залишок наднової SNR 0509-67. 5.

Голова Примари

Крім цього, в Хмарі популярний ще одну ділянку NGC 2080. Або, відомий, як туманність Голова Примари. Свою назву отримала завдяки плям, які схожі на очі примари. Також спостерігається зоряне формування.

Інші об’єкти

Можна виділити, N44 – сукупність туманностей, які об’єднуються величезним міхуром з пилу і газу.
До того ж, сузір’я Золота Риба має дуже яскраву групу галактик NGC 1566. Між іншим, це друга за яскравістю сейферовская система у всьому небі (після NGC 1068).