Планети

Сузір’я голуб та його зв’язок із всесвітнім потопом

В південній півкулі неба знаходиться сузір’я Голуб. Оскільки охоплює 270 квадратних градусів простору, займає 54 місце серед всіх ділянок.

Трохи історії про сузір’я Голуб

Власне кажучи, дана галузь відноситься до нових сузір’їв. Вперше його запропонував додати Петер Планциус в 16 столітті під назвою Голуб Ноя (на честь кінця Всесвітнього потопу). До речі, в той час його часто іменували не інакше, як Ноїв Ковчег.
Потім область згадувалася Байєром в атласі зоряного неба. Тим не менш, він не включив Голуба в свій список. Тому лише опосередковано вплинула на його створення.
Таким чином, офіційно сузір’я ввів на небесну мапу Августин Ройе в 1679 році.
Крім цього, зоряний острівець пов’язували з міфом про голуб, якого Ясон випустив перевірити морський шлях між скелями. Завдяки чому, аргонавти благополучно пройшли свій важкий шлях.

Зірки, що утворюють сузір’я Голуб

Між іншим, на його просторах налічується 71 зоряний об’єкт, які видно неозброєним оком. Щоправда, жодна не має величину більше 3,0.
Найяскравіша зірка, як часто буває, це Альфа. Також носить ім’я Факт, і є подвійною системою, що складається з субгиганта і супутникового об’єкта. Середня очікувана величина 2,6.
Бета – Weesen являє собою помаранчеве гігантське світило з яскравістю 3,12.
Дельта – подвійна група з зоряною величиною 3,85. В ній головний елемент відноситься до гігантам оранжевого кольору, який має супутник.

Гамма і Тета – блакитні субгіганти з яскравістю 4,35 і 4,99 відповідно.
До того ж, на ділянці виділили цікавий об’єкт, позначивши Мю Голуба. По суті, це вливається зірка зі светимостью 5,15. Найімовірніше, відрахування з Йоти Оріона.
А ось Епсилон і Ця виражені гігантами з візуальної величиною 3,87 і 3,94.
Каппа і Ксі відносяться до помаранчевим гігантським світилам. У першій зоряний показник дорівнює 4,37, а у другої 4,97.
Лямбда, на відміну від інших у розглянутій зоні, є карликом біло-блакитного кольору. Його видимий показник 4,86.

Які об’єкти приховує сузір’я Голуб

Насправді, список примітних астрономічних утворень невеликий.
Все ж, можна відзначити кулясте скупчення зірок NGC 1851 з яскравістю 7,3.
Як виявилося, на території лежить схожа на , галактика NGC 1808. Вона має перемичкою, ядром у формі викривленого диска і активним звездообразованием. Між тим, її світність становить 10,8.
Крім цього, виявили ще одну галактику NGC 1792. Її візуальна величина 10,2.
Однак, тут розташовується і система ESO 306-17. Оскільки вміщує величезну порожнечу, вважається скам’янілої групою. Яка, ймовірно, утворилася в результаті об’єднання галактики з іншого галактичної групою.