Садівникам

Осіння посадка сидератів в теплиці — мій найкращий перевірений спосіб поліпшення родючості ґрунту

Осінь – важлива пора догляду за садовими теплицями. Урожай зібраний, залишки рослин і сміття знищені. Саме час удобрити грунт для майбутньої весни. Одні садівники міняють верхній шар грунту на родючий, інші просто досипають зверху чорнозем і вносять комплексні підживки. Сьогодні я розповім про простому і доступному способі добрива землі в теплицях: про посіву сидератів.

Посадку сидератів восени в теплиці почала практикувати нещодавно

Для чого потрібно садити

Правильно обраний сорт сидератів і їх своєчасна посадка сприяють насиченню землі азотом і поліпшення повітрообміну. Крім того, вони знижують життєздатність бур’янів і шкідників, проводять природне розпушування грунту. У сильні морози рослини-сидерати дозволяють захистити мікрофлору в ґрунті від виморожування.

Терміни посадки

Розрізняють осінню і подзимнюю посадку сидератів у теплицях.

  • Осіння посадка

Проводиться на початку вересня. До настання морозів рослини встигнуть зійти і зміцніти. У цьому випадку в зиму необхідно прибрати квітучі головки, щоб з настанням весни посаджені сидерати не перетворилися в бур’яни. Самі рослини залишаються на грядках і перегнивають до настання нового дачного сезону. Насіння вносяться на поверхню ретельно пролитої ґрунту без заробки вглиб.

Осіння посадка сидератів дозволить відновити грунт до наступного сезону

  • Подзимняя посадка

В кінці листопада можна садити сидерати під сніг. У цьому випадку насіння сходить на самому початку весни, і перед посадкою основних культур грунт ретельно перекопується. Насіння потрібно висівати в добре зволожений грунт, закривши їх на глибину 2-3 див.

Осінні сидерати для теплиць

Як правило, садити один вид рослин-сидератів не зовсім правильно. Я рекомендую використовувати суміш насіння. В такому разі можна досягти комплексного впливу на грунт у парниках.

  • Фацелія

Фацелія вважається універсальним сидератом: відмінна схожість насіння, невибагливість у відході, швидке зростання.

Сидерат фацелія

Вона здатна пригнічувати розмноження ряду грибків і відлякувати паразитів. Висаджувати фацелію краще всього до середини жовтня або в кінці листопада. У глибокій закладенні в грунт насіння не потребують.

  • Гірчиця

Гірчиця вважається одним з найпоширеніших сидератів. Рання осіння посадка у тепличний грунт дозволить гірчиці досить підрости і зміцніти, тим самим захистити землю від бур’янів, шкідників і сильних заморозків.

Гірчиця сидерат

Насіння гірчиці доступні за ціною, що не потребують глибокого закладення при посадці і відрізняються гарною схожістю.

  • Овес

Овес – один з найцінніших рослин. Посіявши його на бідних грунтах, можна домогтися поліпшення родючих властивостей, насичення калієм, фосфором і азотом, природного розпушення. Невибагливий овес не вимагає специфічного догляду.

Злаки-найцінніші сидерати

Найчастіше його висівають разом з люцерною або горохом в першій половині осені, до настання морозів. Зерна висаджуються в добре зволожений грунт і вимагають закладення в ґрунт на глибину 3-5 див

  • Жито

Жито – дуже цінний сидерат, оскільки вона володіє високими знезаражувальними властивостями. Подзимняя посадка краще для жита.

Сидерат-жито

Вона відмінно бореться з бур’янами, тому не терпить сусідства з іншими рослинами. Насіння жита висаджуються на глибину 3-4 см в добре зволожений грунт.

  • Інші рослини

Досвідчені садівники рекомендують не сіяти сидерати після культур, які належать до аналогічного сімейства. Це дозволить ґрунті як слід відпочити і насититися корисними мікроелементами. У своїх теплицях я висіваю гречку, козлятник і люцерну. Ці сидерати сприятливо впливають на посаджені в подальшому томати. Редька олійна відмінно знезаражує ґрунт у теплицях після помідорів. Ріпак, горох і вика – хороші попередники для огірків. Різні бобові культури я рекомендую засівати в парниках після збирання огіркових рослин.

Прекрасний сидерат-бобові

Сидерати вважаються одними з найбільш дешевих та екологічно чистих добрив. Їх правильна і своєчасна посадка істотно поліпшить якість ґрунту і дозволить підвищити врожайність основних культур.

Чи практикуєте ви посадку сидератів восени в теплиці?

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Про осінні роботи читайте: