Сад та город

Осіння обробка дерев від шкідників: найефективніші препарати і методи для захисту саду

Осінню обробку протипаразитарну обробку дерев не можна недооцінювати, вона так само важлива, як і весняна. В її процесі знищують комах, які впадають в зимову сплячку. Чим ретельніше провести обробку восени, тим менше буде небезпеку для рослин на початку наступного сезону. У статті я докладніше опишу весь процес і розповім про важливі нюанси.

Коли проводити

Час проведення процедури багато в чому визначають погодні умови. Я приступаю до обробки після звільнення гілок від листя та повного закриття нирок. Однак чекати мінусових температур не варто, так як багато препарати працюють тільки при плюсових показників.

Підготовка

Перед проведенням усіх призначених робіт необхідно звільнити оброблюваний ділянку від сміття, прибрати всю опале листя, видалити на деревах хворі, пошкоджені, сухі гілки, при необхідності провести підрізання крон. Препарат підбирайте конкретно під паразита, який був помічений на деревах. Для профілактичного обприскування я беру хімікати широкого дії для максимального результату. Перерахую найбільш популярні з них.

Карбамід

У простолюдді – гранульована сечовина. Сильний 45 %-ний азотний концентрат завдяки своїм корисним властивостям вже багато років не втрачає популярності серед садівників. Використовується для весняної підгодівлі різних культур і для осінньої дезинсекционной обробки садових дерев. Концентрований розчин розприскується по поверхні стовбура, гілок і на близький земляний коло. Він здатний знищити більшість патогенів і шкідників, що ховаються в корі та верхньому шарі грунту.

Для приготування міцного настою на 10 літрів води беруть приблизно 300 г гранульованого добрива, при сильному зараженні саду кількість сечовини потрібно збільшити до 500 г. Від себе додам, що підсилити дію карбаміду може залізний купорос. Обидва компоненти в кількості 400 г кожен розводять окремо в 1 літрі води. Потім обидві рідини з’єднуються і в ємність доливають 7-8 літрів чистої води.

Актара

Препарат так званого контактно-кишкової дії. Згубний для більшості городніх паразитів, тому широко використовується для захисту садових дерев. Відзначу ще один важливий плюс цього засобу – його ефективність не знижується під впливом зовнішніх факторів: вологості, дощу і сонячних променів. Потрапляючи на поверхню рослини, воно досить швидко вбирається в кору і починає діяти на паразитів. Для використання 2 г препарату розводять у 10 літрах води і розраховують близько 1 літра на саджанець.

«Алатар»

Також відноситься до найбільш поширеним інсектицидів. Як і «Актара» знищує велику кількість садових шкідників. Завдяки ефективній роботі компонентів успішно впливає на самі стійкі популяції паразитів і надовго «прилипає» до рослини, забезпечуючи більш довгострокову дію.

Для обприскування 5 мл засобу розводять в 10 літрах води, витрачаючи на кожне дерево до 5 літрів розчину.

«Аліот»

Препарат-акарицид, що впливає не тільки на більшість паразитів, але і на кліщів. При обробці він комплексно впливає на шкідників (при зовнішньому контакті, при поїданні і вдиханні), знищуючи і личинки і дорослі особини. Для використання 10 мл розводять у 10 літрах води, виділяючи від 1,5 до 3 літрів на рослину. Зауважу, що всі приготовані розчини необхідно використати відразу після приготування, так як вони не призначені для тривалого зберігання.

«Іскра»

За заявою виробників препарату знищує до 60 відомих шкідників. Випускається в таблетках, однієї такої вистачить на 10 літрів води. На одне середнє дерево піде до 2-3 літрів розчину, чагарники потребуватимуть близько 1,5 літра рідини.