Сад та город

Осінні роботи на дачі: важливі завдання для підготовки ділянки до зимових холодів

Із закінченням теплого часу року у дачників роботи не зменшується. Адже необхідно зібрати урожай, підготувати рослини до зими. Я вам розповім, що треба встигнути зробити на дачній ділянці до зими.

Збирайте врожай

Хоча з початком осені більшість городніх культур вже відплодоносили, деякі овочі все ж залишаються на грядах.

Восени збирають: всі сорти капусти, цибуля-порей, зелень, селера. В кінці жовтня визрівають гарбузи, буряк, морква, дайкон, топінамбур, хрін. Також у жовтні-листопаді час збору пізніх яблук і груш.

Робіть заготовки на зиму

Після збору осіннього врожаю на грядках можна приступати до заготівлі консервації. Восени закривають лечо, борщові заправки помідори.

Зробіть підзимові посіви

У жовтні можна посіяти на наступний рік цибулю, часник, моркву, зелень, пастернак. Таким чином, ви заощадите вільний час наступної весни.

Зберіть залишки рослинності з городу

Потім можна приступати до збору рослинності, прополці бур’янів, овочевий бадилля, гілок від дерев і чагарників. Якщо підготувати грядки з осені до весни, так можна буде швидше посадити городні культури в наступному сезоні.

Обробіть ділянку від хвороб і шкідників

Після збирання усього врожаю на грядках можна обробити дерева, чагарники і грунт від шкідників і хвороб. Для цього підходять як народні методи, так і хімічні препарати. Дерева можна побілити, щоб запобігти їх псування гризунами та шкідниками-комахами.

Перекопайте грядки

В кінці жовтня можна підготувати грунт на наступний сезон. Якщо перекопати город з осені, земля стане більш пухкої, поживною, і весною на грядках менше буде бур’яну. Роблю перекопування восени, грунт говорить спасибі!

Внесіть добрива

Більшість дачників удобрюють землю саме восени. Для цього можна використовувати різні органічні добрива. За зиму вони перегниют і наситять грунт усіма важливими живильними елементами.

Підготуйте теплицю до зими

Наприкінці осені можна зайнятися приготуванням теплиці до експлуатації ранньою весною. В ній вимикаються прилади і електрику, верхній шар ґрунту знімається або знезаражується марганцівкою або мідним купоросом.

Обріжте дерева і чагарники

За кілька тижнів до заморозків можна приступати до обрізання плодових і декоративних дерев і чагарників. Таким чином, ви не тільки проредите культури, але і позбавитеся від зайвих пагонів, зламаних і хворих гілок.

Проведіть передзимові поливи

Якщо на зиму добре полити дерева, кущі та інші садові рослини, вони краще перезимують. Проводиться такий полив як з шланга, так і з відра.

Посадіть саджанці

Восени можна приступати до посадки нових саджанців у саду. Головне, заздалегідь підготувати для них посадкові лунки, внести добрива, висадити рослини, удобрити, добре полити і замульчувати.

Заготовте живці для весни

У середині жовтня можна приступати до заготівлі живців. Такі живці прокинуться навесні якраз тоді, коли їх можна буде прищепити. Як видно, восени можна робити багато роботи, щоб заощадити свій час ранньою весною.