Психологія людини

Науково обґрунтовані методи підвищення серотоніну: як стати щасливішим за допомогою простих кроків

Серотонін – один з хімічних месенджерів в нашому організмі, які регулюють нашу нервову систему. Цей нейромедіатор відомий як один із “гормонів щастя”. Зокрема, серотонін впливає на наше загальне самопочуття. Вивчення серотоніну і його тригерів допоможе вам зробити усвідомлений вибір, щоб змінити свій настрій на краще. Якщо ви хочете природним чином підвищити рівень серотоніну, читайте далі про деяких радах, рекомендованих психологами і підкріплених наукою:

Отримуйте багато сонячного світла і вітаміну D

Нестача вітаміну D корелює з депресією, тому вихід на вулицю і регулярне перебування на сонці можуть допомогти зменшити симптоми депресії і підвищити рівень серотоніну. Вважається, що сонячне світло і згодом вітамін D можуть впливати на наш досвід позитивних емоцій, захищати від пригніченого настрою і тривоги, а також підвищувати нашу енергію і пильність.

Обіймайтеся

Фізичні дотики можуть допомогти вам налагодити зв’язки з іншими людьми і вплинути на вироблення серотоніну, який підвищує настрій і імунітет, одночасно зменшуючи стрес.

Ведіть журнал подяки

Роздуми про речі, людей, можливостях і властивих нам сильних сторонах, які нам пощастило мати в нашому житті, може зробити значний вплив на наше загальне благополуччя і психічне здоров’я, а також збільшити вироблення серотоніну. Чим частіше ми практикуємо подяку, тим легше нашому мозку насолоджуватися позитивними аспектами нашого життя.

Контролюйте споживання кофеїну

Хоча багато хто відчувають тимчасовий підйом енергії і настрої, надмірне споживання кави сприяє виснаженню серотоніну і може негативно вплинути на ваше психічне здоров’я і благополуччя.

Регулярно займайтеся спортом

Регулярні фізичні вправи підвищують настрій і, як відомо, допомагають впоратися з депресією, тривогою та іншими розладами настрою. Фізична активність також виробляє безліч інших хімічних речовин, таких як дофамін і ендорфіни.

Практикуйте позитивне мислення

Коли ми практикуємо більш позитивне мислення, ми, в свою чергу, відчуваємо більше радості. Мозок виробляє більше серотоніну у відповідь на позитивні емоції. Звичайно, нездорово весь час думати позитивно – і це нормально. У всьому потрібна міра!

Слухайте музику

Музика може змусити вас відчути цілий ряд збуджуючих емоцій. Це також може допомогти вам отримати доступ до серотоніну. Прослуховування музики, яка вам подобається, активує центр задоволення мозку, який не тільки вивільняє допамін і серотонін, але і зберігає серотонін довше.