Виховання дітей

Метод поліцейських у вихованні дітей: як підхід хороший і поганий поліцейський сприяє розвитку та дисципліні

В кожній родині свої способи виховання дитини, засновані на традиціях або особистим досвідом (коли дорослі були дітьми). Наскільки це правильно? Велике питання. Природно мами і тата часто вважають себе правими і краще знають, що потрібно їхній дитині. Навіть якщо ця думка помилкова. Правильніше за все буде спиратися на думку спеціалістів (дитячих психологів). Вони проводять безліч досліджень і експериментів, що дозволяють виявити кращі рішення. Вони звичайно сприяють кращому розвитку дітей в самих різних сферах. Чергове таке дослідження показало, що батькам має сенс використовувати методику поліцейських.

Основи методики

В даному випадку мова йде про відому схему (поганий і хороший поліцейський). Про неї можна було почути з детективних романів або відповідних фільмах.

  • Сенс її полягає в тому, що один представник правоохоронних органів грубо впливає на опитуваного злочинця, а другий навпаки, лояльно або навіть в спробі його захистити.
  • Таким чином, добрий поліцейський входить в довіру, тим самим витягаючи потрібну інформацію.

Ця методика вже неодноразово доводила свою ефективність. Але тепер вона перекочувала і в сферу виховання дитини.

Природно для її нормальної роботи потрібно бути досить обережним, інакше результат буде далекий від ідеалу.

Як використовується у вихованні

Обидва батьки можуть брати участь у цьому процесі. Але найчастіше мама і тато об’єднуються під думку з приводу ставлення до дитині. Якщо він провинився, то вони обидва на нього ображаються, лаються і карають. Так можна домогтися замкнутості малюка, адже йому не від кого чекати допомоги. Найближчі його люди удвох не на його боці.

Є випадки, коли батьки разом навпаки занадто лояльно ставляться до дітей, навіть при їх погану поведінку. Результат таких дій зрозуміти нескладно.

Дитина виросте з відчуттям безкарності, його поведінка буде тільки погіршуватися, він звикне бути коханим, що спричинить за собою наслідки і в дорослому житті. Використовуючи метод поліцейських один з батьків повинен приймати сторону злого, а інший бік доброго. Ці ролі мають змінюватися, інакше малюк буде любити тільки маму чи тата. Природно тут варто розуміти міру впливу, щоб контраст був не надто чітким. Піймавши золоту середину ефект від покарання буде набагато істотніше, і діти зможуть краще розуміти свою провину, роблячи правильні висновки.