Сад та город

Легке і просте вирощування цибулі з насіння: тонкощі і правила для багатого врожаю

Вирощування цибулі з насіння, розсади або сівка – це древній, але дієвий спосіб, яким користувалися наші бабусі. Розповім про секрети вирощування цибулі, щоб отримати багатий врожай. Такий метод є самим бюджетним.

Як виростити цибулю-сіянку з насіння

Отримати якісний урожай можна тільки з якісних насіння. Для посадки підходить будь-який сорт цибулі. Визначальними факторами гарній схожості є правильність збору насіння і метод зберігання.

Підготовка грунту

Перед посадкою я ретельно вибираю місце. Ідеальним варіантом є грядка після овочів. Робити її на тому ж місці, де раніше ріс цибулю, не рекомендується у ґрунті могли залишитись характерні шкідники. Перед посадкою я рекомендую ретельно розпушити землю, щоб вона була насичена киснем. Потім необхідно внести половину відра гною і 1 ст. л. мінерального добрива. Такої кількості вистачить на 1 кв. м. Додатково в глинистий грунт потрібно внести пісок або тирсу.

Підготовка насіння

Підготовка насіння займе кілька днів. Необхідно скласти насіння у вологу тканину і залишити на кілька днів. Я рекомендую постійно стежити за тим, щоб насіння не пересихали, тому постійно обприскувати теплою водою.

Посів цибулі

Посів цибулі не має ніяких особливостей. Необхідно зробити не надто глибокі ряди, присипати дно золою і розкласти насіння цибулі. Я рекомендую садити не часто, щоб цибулини не заважали один одному. Дотримуйтесь відстань приблизно 1,5-2 см один від одного. Потім присипте землею або торфом і замульчуйте. Не проросле насіння необхідно пролити теплою водою.

Догляд за розсадою

Цибуля росте дуже повільно і вимагає догляду. Раз в 3-4 дні я рекомендую поливати грядки теплою водою, щоб не допустити пересихання грунту. Крім того, цибулю потрібно регулярно прополювати. Коли виросте 3-4 аркуша на кожній цибулині, займіться проріджуванням. Відстань між ними повинна бути близько 3-4 см. Також я проводжу дві підгодівлі. Розводжу 1 ст. л. сечовини на відро води, другу підгодівлю роблю теж з сечовиною та з половиною ч. л. суперфосфату і сульфату калію.

Прибирання і зберігання

Виспівує цибулю-сіянку до середини липня. Я визначаю його готовність з пожовтілим пір’ям. Прибирати цибулю відразу з грядок не можна, необхідно висмикнути цибулини і розкласти на землі, а через 3 дні перенести плоди у спекотне місце і просушити.

Для зберігання підійдуть тканинні мішки і сухе приміщення.

Вирощування цибулі з сіянки

Грядки для посадки готуються так само, як і для сівка використовуються ті ж добрива. Рекомендую садити цибулю під зиму у другій половині осені. Необхідно попередньо знезаразити сіянку в рожевому розчині марганцівки, а потім висадити на грядки на відстані 10-12 див. Верхній шар землі має бути не менше 3 см. Гряди поливати не потрібно, але необхідно замульчувати. А коли випаде сніг я рекомендую вкрити цибулю шаром снігу. Навесні укривний матеріал слід прибрати і удобрити цибулю розчином води і 2 ч. л. сечовини.

Як отримати насіння

Посадіть здорові цибулини в грунт і дочекайтеся освіти на стрілках мішечків з насінням. Після визрівання зсипте насіння з засохлого мішечка, просушіть їх і зберігайте до наступної посадки в сухому місці.

Вирощування цибулі ріпки за один сезон

Такий спосіб підійде тільки раннім сортам. Для цього доведеться попередньо виростити розсаду з насіння на підвіконні. Головне, регулярно поливати теплою водою і удобрювати. До весни міцну розсаду висаджують у грунт. Відбувається це в середині травня. Обов’язковою умовою перед посадкою є обробка коренів глиняну бовтанку.