Сад та город

Ідеальна мульча для малиннику: найкращі матеріали та поради для осіннього та весняного догляду

Сьогодні ми поговоримо про мульчуванні малиннику, розглянемо, як правильно і коли це робити, які матеріали застосовувати в залежності від сезону. Тому якщо ви вирощуєте на своїй ділянці малину і хочете розширити свої знання в питаннях догляду – ця стаття для вас.

Навіщо мульчувати малинник

Коренева система малини має своє особливе будова, в силу якого потребує більш ретельної захисту від температурних перепадів та інших зовнішніх впливів. Мульчування – незамінний агротехнічний прийом, який необхідно повторювати два рази в рік: в осінній і весняний періоди. У кожен з цих сезонів мульча виконує особливу функцію. Осіннє мульчування допомагає підтримувати оптимальну температуру грунту, використовувати менше вологи для поливу і підготувати малинник до успішної зимівлі. Цей же прийом у весняний період допомагає покращити структурні характеристики грунту, захистити малинник від бур’янистих рослин скоротити витрата води на полив. Всі ці фактори сприяють підвищенню обсягів та якості врожаю.

Таким чином, мульчування допоможе поліпшити характеристики ґрунту, довше утримати необхідну вологу і захистити вразливі коріння малини від граничних температур.

Однак будьте уважні: мульчування дасть ефект лише тоді, коли процедура виконується правильно, вчасно і підходящим матеріалом. У іншому випадку замість позитивного ефекту можна нашкодити рослинам.

Осіннє мульчування малиннику

Мульчування малиннику восени необхідно виконати до приходу перших негативних температур. Тому при виборі конкретного часу завжди орієнтуйтеся на кліматичні особливості свого регіону і поглядайте в короткостроковий прогноз погоди. В якості матеріалу для осіннього мульчування я використовую органіку з нейтральним показником кислотності. Роблю так, бо малина не любить кислі грунти, а значить і мульчуючий матеріал повинен відповідати цим умовам.

Найбільшою популярністю для мульчування у мене користується торф. По-перше, він оптимально підходить за своїми характеристиками для мульчування малини. По-друге, торф’яний шар вийде організувати, навіть якщо несподівано піде снігопад. Таку природну мульчу можна розкласти поверх снігу. Якщо на вашій ділянці важкі грунту, вибирайте товщину шару в діапазоні від семи до десяти сантиметрів. Іноді, щоб підсилити корисні властивості торфу, я змішую матеріал з соломою або компостом. Такий прийом допомагає створити додаткове живлення коренів малиннику протягом холодної пори.

Незалежно від обраного матеріалу для мульчування не забудьте, перш ніж здійснювати дію, добре перекопати ґрунт і провести щедрий вологозарядний полив.

Весняне мульчування малиннику

Мульчування малиннику навесні в першу чергу спрямоване на більш тривале утримання вологи в грунті. Крім того, шар мульчі відмінно стримує і попереджає розростання бур’янів. Навесні всі рослини для набору зеленої маси максимально потребують азоту, тому до мульчирующим складам можна додавати органіку у вигляді гною.

Важливо! Перед тим як виконати весняне мульчування, обов’язково позбавтеся від залишків торішньої мульчі. Навіть якщо вони не до кінця переплели, їх потрібно прибрати, тому як під шаром матеріалу могли перезимувати деякі види шкідників. З приходом тепла вони проявлять активність і накинуться на плодові чагарники. Кожну весну я збираю залишки торішньої мульчі і спалюю їх за межами ділянки.

Для вибору оптимального часу весняного мульчування я проводжу візуальну оцінку: як тільки пагони малини витягнулися у висоту близько 35 сантиметрів, я приступаю до мульчування. Перед тим як замульчувати малинник, я вношу необхідні мінеральні добрива.

Виконане вчасно мульчування допоможе забезпечити вашу малиннику правильний і здоровий зріст і хорошу врожайність.