Виховання дітей

Чому важливо розвивати дітей: значення належного виховання та навчання для досягнення успіху

Всі люди, в тому числі і діти, розвинені зовсім по-різному. Це стосується як фізичного розвитку, так і інтелектуального. Природно бувають випадки, коли людина може бути обмежений в одному з показників. Наприклад, володіти невисоким зростом, не надто щільним статурою, поганою пам’яттю і здібностями до математики. Але варто визнати, що без належного виховання і навчання хорошого результату не буде навіть у самих обдарованих дітей. Тому мами і тата повинні намагатися приділяти якомога більше часу своїм дітям, щоб мати можливість досягти максимально можливих показників у всіх напрямках. Але і перестаратися природно не потрібно, інакше є ризик отримання вигорання.

Чому це важливо

Багато батьків вважають, що такими справами повинні займатися вихователі в дитячих садах і вчителі в школах. Це входить у їхні обов’язки, але не означає, що вони докладуть максимум зусиль.

Плюс ці люди не є для дітей справжніми авторитетами на відміну від мами або тата. Тих вони слухаються більше, а значить і шанси на успіх також зростають. За словами фахівців, мозок людини найбільше розвивається у віці від 1 до 10 років. В цей час закладається фундамент, на який будуть спиратися всі інші знання. Буде великою помилкою пропустити кілька років до того, як дитина піде в садок. Також отримані знання (алфавіт, цифри, найпростіші обчислення) дозволять краще адаптуватися до школи і стати успішним учнем зі старту. Плюс, подібні навички дадуть свої плоди і в дорослому житті.

Не дарма радять вивчати іноземні мови якомога раніше, адже дитячий мозок вбирає все, як губка. Тому зустрічаються випадки навчання 5-6 літніх дітей.

Як добитися успіху

Перше, що необхідно зробити, це знайти вільний час. Дитини не обов’язково навантажувати кожен день, але займатися по кілька годин раз на тиждень чи кілька днів буде корисно. Підходити до цієї справи можна з декількох сторін. Але найкращий спосіб, це навчання в ігровій формі. Є варіант вручити дитині планшет або телефон з розвиваючими іграми, але присутність батьків в цей момент дасть більший результат. Особливо якщо інтерактивні ігри. Малюк навіть сам не буде помічати, як стає розумнішою і знаходить нові навички. Йому це буде дуже цікаво, з’явитися бажання проявити себе в особі батьків. Він буде вам дуже вдячний за це в майбутньому.