Виховання дітей

Чому важливо навчити дітей любові до себе і як це зробити: поради психолога для виховання здорової самооцінки та щасливого життя

Самооцінка є одним з головних факторів для повноцінного і щасливого життя. Кожен міг бачити людину (або їм бути) постійно сумнівається в собі. Наскільки він буде успішним в кар’єрі і особистому житті? Чи зможе він отримувати задоволення навіть від дрібниць? На жаль, такі персонажі страждають, не зовсім комфортно почувають себе в соціумі, сильно обмежуються доступними можливостями. Подібні риси характеру можуть зароджуватися з самого дитинства. Тому батькам важливо цього уникнути і навчити свого малюка правильно ставитися до себе.

Виховання любові та поваги

Завдання дорослих полягає в тому, щоб направити дитини у правильне русло. Він може і сам знайти вихід, тоді йому просто не потрібно заважати. Але супровід з боку мами і тата вітається. Як може скластися ситуація. Якщо батьки не приділять належної уваги, то проблема не змусить себе довго чекати. Вона відбувається внаслідок байдужості і обмежень.

  • Якщо дитина плаче, веде себе погано, здійснює певні помилки (не збирається), то його не потрібно відразу лаяти і підвищувати голос. Так можна спровокувати замкнутість.
  • Загрози і крики дають зрозуміти, що виявлені ним емоції сприймаються надто грубо. А значить, їх проявляти не варто, що природно велика помилка.

Ті батьки, які шукають взаєморозуміння і намагаються пояснити своїй дитині якісь деталі в його поведінці, мають більший успіх.

Так малюк не боїться бути відкритим, і прислухатися до своїх почуттів. Адже вони мають свою вагу і є також важливими. Це дозволить йому зрозуміти, чого він хоче насправді, а значить, він отримає інформацію, як досягти своєї мети, дозволила йому стати щасливішим і радіснішим.

Позитивні наслідки

Природно правильна самооцінка має масу позитивних моментів.

  • Вона робить людину значно продуктивніше, знає чого він хоче. Ця продуктивність може проявитися навіть у шкільному віці, позначившись на гарних оцінках.
  • Така людина буде здатний сам вирішувати виниклі проблеми, а не чекати допомоги від інших.
  • Ще він зможе не приховувати емоції. Їх замовчування породжує комплекси і психологічні розлади. Боротися з ними в майбутньому буде набагато складніше. Тому в інтересах малюкові варто відразу потурбуватися про його майбутнє, навіть ментальному.

Тим більше, що для цього не доведеться витрачати багато зусиль, просто потрібно змінити свій підхід у вихованні.