Психологія людини

Чоловік запропонував розлучитися: що не можна робити і як правильно реагувати, щоб зберегти відносини або уникнути гіркоти розриву

Досить часто жінкам доводиться стикатися з такою проблемою, коли коханий чоловік абсолютно несподівано вимовляє страшні слова «Нам краще розлучитися! ». Це фраза вдаряє як грім серед ясного неба. Найчастіше жінки губляться і роблять помилки. Сьогодні ми поговоримо з вами про те, що не треба робити. І як вести себе в подібній ситуації.

Найчастіше жінки намагаються зберегти спокій і відповідають: «Добре, давай розлучимося». Вам дуже боляче, але ви щосили намагаєтеся приховати свої почуття, спрацьовує захисний механізм і з вуст вилітає ця фраза. Вам здається, що ви повинні виглядати гідно і з гордо піднятою головою змиритися з бажанням чоловіка. Ти хочеш розлучитися? Добре, так і зробимо.

Багато вам скажуть, що це правильно і підтримають даний вчинок. Себе треба поважати, не варто принижуватися перед чоловіком і так далі. Але давайте поглянемо на ситуацію з іншого боку. Чоловік заплутався. Він перебуває з вами у відносинах і у нього виникла думка, що вам краще розлучитися. Коли від вас відповідь йде аналогічна реакція – «ну так, нам дійсно варто розлучитися», яку інформацію це йому дає? Задумайтеся на хвилинку. Це говорить йому про те, що ти хочеш розлучитися з цими відносинами. Це означає, що вас стосунки не задовольняють, ви не хочете в них бути й не любите цю людину.

А тепер дайте відповідь на запитання, чи ви дійсно хочете передати саме таку інформацію коханому чоловікові? У найтяжчу хвилину ваших відносин, коли він найбільше сумнівається, ви хочете відповісти: «Я тебе не люблю, мені ці стосунки не потрібні, я теж хочу закінчити»?

У більшості випадків все навпаки, ви хочете залишити його. Тим більше коли його пропозицію стало шоком, адже ви були впевнені, що у вас все добре. Що ж робити в такій ситуації?

Правильним буде спробувати розібратися у всьому. З’ясувати причини, з-за чого з вами хочуть розлучитися. При цьому дуже важливо зберігати спокій і не піддаватися емоціям. Якщо ви почнете психувати, у чоловіка також може включитися захисна реакція, і він буде давати вам відповіді, далекі від правди. Тому ваше завдання-максимально спокійно, тримаючи себе в руках, хоч вам і дуже боляче в цей момент, просто запитати: «Чому ти так думаєш? ». У той же час вам необхідно передати йому позитивну інформацію. Тобто сказати щось на кшталт: «Мені ці відносини подобаються, я тебе люблю, я думаю про майбутнє. Так, у нас не завжди все ідеально, але в більшості своїй мене все влаштовує, мені добре з тобою, тому мені зараз важко чути, що ти хочеш розлучитися. Значить, для тебе стосунки не такі? Що не так? Може бути, я роблю щось неправильно? ». Таким чином ви даєте йому зрозуміти, що для вас ці відносини дороги, і в той же час задаєте питання, чому він хоче розлучитися.

Таким методом ви починаєте виходити на діалог без скандалів і без істерик. Розмова може затягнутися і це абсолютно нормально. Тому що якщо він хоче піти, то щось не так. В його сприйнятті, або реально у відносинах, тому потрібно промовляти і спробувати вам обом зрозуміти, що відбувається. Дозвольте йому висловити невдоволення або страхи, які засіли в його голові і намагаються виштовхнути з цих відносин.

Чому так важливо у всьому розібратися, навіть якщо ви не будете з ним потім залишатися? Це необхідно для того, щоб у вас не залишилося болю всередині. Розрив відносин завжди приносить сильну психологічну травму. Ви можете не помітити, як ваше сприйняття навколишнього світу спотвориться. Але ця біль, осад залишиться з вами на тривалий час і може сильно вплинути на майбутні відносини. Багато хто навіть впадають в депресію і залишаються самотні не один рік.

Потрібно розуміти, що всі страхи, побоювання і сумніви починають мучити вас не тому, що ви розлучилися з людиною, а тому, що розрив відносин відбувся неправильно. Ви не розібралися до кінця, не з’ясували причини, які втекли від проблеми і спотворили своє світосприйняття. Бережіть себе.