Фітнес

Біцепс Чака Норріса і Ван Дамма: розповідаю про антропометрії легендарних акторів дитинства

Більшість моїх читачів чудово пам’ятають фільми з непереможним Чаком Норрісом, бойовики з Дольфом Лундгреном, бойові сцени з Брюсом Лі і Жан-Клодом Ван Даммом. І всі прекрасно пам’ятають, наскільки круті у них була фізична форма. Але наскільки великими були руки цих героїв? Про це і піде мова в цій статті.

Брюс Лі

Брюс мав неймовірно рельєфним статурою, з мінімальним відсотком жирової маси, вражаючою гнучкістю, реакцією, швидкістю удару і під час бою був непередбачуваний. Бойові сцени з його участю стали справді легендарними і при перегляді викликають приємне відчуття ностальгії.

Розвиток м’язів і сили удару відбувалося за рахунок силової програми, до якої Брюс прийшов інтуїтивно. Якщо вам цікава ця тема – пишіть в коментарях і я зроблю окрему статтю про тренуваннях Брюса Лі.

Колеги по зйомках відзначали здатність Брюса залишатися завжди практично в одній вазі. При зрості 171 см він важив близько 60 кг. При цьому мав обсяг біцепса правої руки 34,3-36,2 см, а лівою – 33-33,7 див.

Чак Норріс

Мало хто знає, але справжнє ім’я Чака – Карлос Рей Норріс, а Чаком він став в Кореї під час служби в армії. Там же він долучився до бойових мистецтв, освоївши Дзюдо, потім корейське бойове мистецтво Тансудо і Карате.

Знайомство, а потім і міцна дружба з Брюсом Лі послужили початку успішної кар’єри в кіно. Найбільш відомим персонажем, зіграним Норрісом, є Уокер – техаський рейнджер, який має атлетичну статуру з вираженою мускулатурою.

Прекрасну фізичну форму Чак Норріс підтримує впродовж усього життя. У цьому йому допомагають багаторічні спортивні тренування і контроль раціону харчування. Обсяг біцепса становить 41 див.

Жан-Клод Ван Дамм

Зніматися в кіно Ван Дамм розпочав у 1979 році і відіграв більш ніж 50 фільмах. Його герої, як правило, спортивні, рухливі, м’язисті хлопці. Для втілення таких образів актор усе життя посилено тренувався, підтримуючи спортивну форму.

Але перш, ніж стати актором, Ван Дамм зробив успішну спортивну кар’єру, ставши чемпіоном Європи з карате і кікбоксингу, здобувши 53 перемоги з 55 проведених боїв.

У тому ж 1979 році він став абсолютним чемпіоном з бодібілдингу, перемігши на чемпіонаті «Містер Бельгія». На піку своєї спортивної форми при вазі 85 кг і зрості 177 см об’єм біцепса Жан-Клода становив 43 див.

Дольф Лундгрен

Для ролі Івана Драго, Дольф серйозно тренувався шість днів в тиждень і приймав їжу 5-6 разів на день. Йому належало зіграти роль російського богатиря, а для цього необхідно було набрати близько 10 кг ваги і, збільшивши м’язову масу, домогтися значного рельєфу.

Як і Жан-Клод Ван Дамм, Дольф Лунгрен до приходу в кіно мав серйозні спортивні успіхи, ставши в 1982 році чемпіоном Австралії з Кьокусінкай і двічі перемігши у відкритому чемпіонаті Великобританії (1980 і 1981 році).

Точних даних за обсягом біцепса Дольфа я не знайшов, але відомо, що в ролі Івана при зростанні 193 см актор важив 111 кг. Якщо порівнювати молодого Дольфа зі Сталлоне в «Роккі 4», обсяг біцепса якого складав приблизно 43 см, то можна припустити, що біцепс Лундгрена в обсязі становив приблизно 48 див.